Městský pivovar DOMAŽLICE

NAŠE PIVO

Veškerá piva jsou k dostání pouze jako nefiltrovaná a nepasterovaná

Domažlická 10

legislativní zařazení: světlé výčepní pivo

pivní styl: pivo plzeňského typu

stupňovitost: 10,5 % EPM

barva: 10 EBC

hořkost: 30 IBU

obsah alkoholu: 4,0 obj. %

složení: pitná voda, ječný slad, chmelové produkty

Osvěžují a řízná desítka světlé barvy vařená jen z plzeňského sladu. Pivo je chmelené hořkou odrůdou Agnus, jenž vyniká chmelovým až kořenitým aroma. Naše hořká desítka je na našich výčepech k dostání po celý rok.

Domažlická 12

legislativní zařazení: světlý ležák

pivní styl: ležák plzeňského typu

stupňovitost: 12,5 % EPM

barva: 14 EBC

hořkost: 33 IBU

obsah alkoholu: 4,8 obj. %

složení pitná voda, ječný slad, chmelové produkty

Vlajková loď pivovaru a nejoblíbenější pivo našich zákazníků, které tvoří více jako 60 % celkového výstavu. Tradiční receptura postavená na dvou rmutech, plzeňském a karamelovém sladu a samozřejmě na českém „zeleném zlatu“ – chmelové odrůdě Žatecký poloraný červeňák, kterým se v receptuře vůbec nešetří a přidává se i do vířivé kádě. Měděno-zlatavý ležák s plným tělem, vysokou hořkostí s příjemným dozníváním a jemným chmelovým aroma vyniká svojí pitelností. Tato dvanáctka se čepuje na hladinku s vysokou vrstvou pěny a je na našich výčepech k dostání po celý rok.

hALE

legislativní zařazení: světlé výčepní pivo

pivní styl: letní ale

stupňovitost: 8,5 % EPM

barva: 8 EBC

hořkost: 33 IBU

obsah alkoholu: 3,5 obj. %

složení pitná voda, ječný slad, chmelové produkty

Studeně chmelený světlý svrchně kvašený letní ALE s nižší stupňovitostí, ale výraznou hořkostí. Studené chmelení dodává pivu svěží aroma citrusů, jehličí a tropického ovoce. To pravé osvěžení v parném letním dni. Jedná se o příležitostně vyráběné pivo, které je vždy k dostání pouze v omezeném množství.

Čerchov 11

legislativní zařazení: světlý ležák

pivní styl: ležák plzeňského typu

stupňovitost: 11,5% EPM

obsah alkoholu: 4,5 obj. %

barva: 11 EBC

hořkost: 22 IBU

složení: pitná voda, ječný slad, chmelové produkty

Čerchovská světlá jedenáctka odkazuje na původní značky piv vařené v Domažlicích až do r. 1996, které tak spouště dnešních čtyřicátníků a padesátníků připomíná návrat do jejich „bigbeatového“ mládí. Jedná se o vyvážený ležák zlatavé barvy se sladovou chutí a jemným chmelovým nádechem Žateckému poloranému červeňáku. Tento ležák ocení právě ti, kteří mají raději méně hořká piva.

Jedná se o příležitostně vyráběné pivo, které je vždy k dostání pouze v omezeném množství.

Čakan 11

legislativní zařazení: tmavý ležák

pivní styl: tmavý český ležák

stupňovitost: 11,8 % EPM

barva: 100 EBC

hořkost: 24 IBU

obsah alkoholu:4,7 obj. %

složení pitná voda, ječný slad, pražený ječmen, pražený pšeniční slad, chmelové produkty

Tmavý ležák Čakan opět uvádí na trh původní domažlickou značku piva. Výroba tmavých piv představovala v 90. letech zhruba 30 % výstavu celého domažlického pivovaru a většina ho byla vyvezena do SRN. Dle letitých zkušeností sládka Bohouše Hlavsy je toto pivo vařeno pouze za temné hluboké noci. Oproti ostatním tmavým pivům není sladké! Projevuje se suchým charakterem s jemným chmelovým aroma, a také kávovými a kakaovými tóny díky použitým dvou druhům pražených sladů. Jedná se o příležitostně vyráběné pivo, které je vždy k dostání pouze v omezeném množství.

Two Rivers

legislativní zařazení: světlé plné pivo

pivní styl: American Pale Ale

stupňovitost: 11,7 % EPM

barva: 14 EBC

hořkost: 40 IBU

obsah alkoholu: 4,7 obj. %

složení pitná voda, ječný slad, chmelové produkty

V roce 1945 byly Domažlice osvobozeny pěším plukem americké armády, které velel Matt Konop pocházející z Wisconsinu, kde se na břehu Michiganského jezera nachází malebné městečko Two Rivers – partnerské město Domažlic. Poprvé byl tento ALE uveden do prodeje v květnu 2021 na 76. výročí ukončení 2. svět války. Jedná se o plné pivo zlaté barvy připravené infuzním rmutováním. Do ležáckého tanku se na tzv. „dry hop“ přidávají tři americké chmelové odrůdy – Amarillo, Cascade a Citra. Výsledné aroma tak připomíná tropické ovoce, citrusy a broskve. Je to o příležitostně vyráběný ALE, který je vždy k dostání pouze v omezeném množství.

.

Kopřivová 12

legislativní zařazení: ochucené pivo

pivní styl: zelené ochucené bylinkové pivo

stupňovitost: 12,6 % EPM

barva: zelená

hořkost: 34 IBU

obsah alkoholu: 4,8 obj. %

složení pitná voda, ječný slad, chmelové produkty, kopřivová báze (extrakt z kopřivové nati, přírodní aroma, přírodní barviva: chlorofyl a kurkumin)

Naše dvanáctka ochucená přírodní kopřivovou bází (čaje, šťávy) vyrobené z mladých kopřiv. Absolutní trhák Velikonoc! Kopřivové aroma skvěle doplňuje jemné chmelové aroma Žateckého poloraného červeňáku svým pepřovým nádechem. Pivu dominuje jeho bylinný charakter zakončení příjemnou peprností. Kopřivová 12 je k dostání pouze období Velikonoc a jara v omezeném množství

Ponocný 13

legislativní zařazení: polotmavé silné pivo

pivní styl: polotmavý ležák

stupňovitost: 13,6 % EPM

barva: 35 EBC

hořkost: 27 IBU

obsah alkoholu: 5,2 obj. %

složení pitná voda, ječný slad, chmelové produkty

Ponocný 13 je příležitostně vyráběné pivo, které je vždy k dostání pouze v omezeném množství, a to kvůli tomu, že ho není možné vyrábět celoročně. Toto pivo se vaří pouze při svítání a jenom při ideální konstelace hvězd, o kterém ví vždy jen sládek Bohoušek. Temně měděné plná třináctka vyniká nasládlou jemně karamelovou chutí a jemným kořeněným aroma po chmelu Mimosa, který byl zaregistrován až v roce 2019.

ponocny

hIPA

legislativní zařazení: světlé silné pivo

pivní styl: indian pale ale

stupňovitost: 14,5 % EPM

barva: 20 EBC

hořkost: 49 IBU

obsah alkoholu: 6,0 obj. %

složení pitná voda, ječný slad, chmelové produkty

Proč hIPA? Domažlice a přilehlé Chodsko jsou regionem západních Čech, kde se stále dodržuje celá řada lidových tradic, mezi které patří chodský kroj a folklór, zvyky, řemesla a zejména typické nářečí – tzv. „Bulačina“ vyznačující se náslovným h. hIPA je  lehce načervenalé měděné barvy s výraznou hořkostí doplněnými karamelovými tóny sladu RED X. Při výrobě si sládci pivovaru pustí fantazii z otěží a pro každou várku vybírají na studené chmelení nový chmel anebo jejich kombinaci. Věřte, že je z čeho vybírat a v Domažlicích se už objevili např. chmele z Austrálie nebo Nového Zélandu. Jedná se o příležitostně vyráběnou IPU, který je vždy k dostání pouze v omezeném množství.

Domažlický Doppel

legislativní zařazení: silné tmavé pivo

pivní styl: doppel bock

stupňovitost: 18,3 % EPM

barva: 108 EBC

hořkost: 23 IBU

obsah alkoholu: 7,5 obj. %

složení pitná voda, ječný slad, pražený pšeniční slad, chmelové produkty

Domažlický Doppel je silné tmavé pivo ideální pivo na chladné zimní večery. V chuti i ve vůni jsou cítit tóny pražené kávy, čokolády a sušeného ovoce. Není to pivo na žízeň, ale k vychutnávání. Není náhodou, že právě tento pivní styl poprvé uvařili paulánští mniši, kteří ho pili v období největšího půstu k zasycení. My ho pro Vás vaříme jednou ročně, a to vždy s předstihem, aby v  tanku leželo minimálně 3 měsíce a bylo přichystáno na Vánoční svátky.

Kam na nás zajít

Samozřejmě do naší pivnice! Pivo si můžete odnést i s sebou (ve džbánu nebo skleněné odnosce – NE v PET lahvi).

Na čepu jsme nejen doma v Domažlicích, ale i v Bistro Caffé Čerchov, Klenčí pod Čerchovem 330. V nabídce nás mívají i v první česko – bavorské pivnici v Praze, pivnicím Lokálu Ostrý v Praze na Žižkově nebo Klubu malých pivovarů v Plzni a Českých Budějovicích

Sudové pivo, půjčení výčepu

Naše piva si jednoduše můžete narazit a vychutnat v teple domova z vratného KEG sudu. Standardně vedeme sudy o objemech 30l a 50l, na objednání lze domluvit i 10l nebo 15l. Prosíme, jen si soudek objednejte 14 dní předem. Na sud počítejte s vratnou zálohou
2000 Kč, splatnou pouze v hotovosti.

Po předchozí domluvě lze zapůjčit i chlazení. Pro naše sudy potřebujete plochý naražeč (flach – žehlička – A system). Výčepní zařízení vám v případě potřeby zapůjčíme za cenu 200 Kč na den nebo 400 Kč za víkend. Zde je vratná záloha 3000 Kč.

Objednávky nebo dotazy můžete směřovat sem, popřípadě volejte na telefon Hvozd – recepce +420 607 142 491,
Pivnice (od 14:00) +420 606 044 688 nebo mailujte: pivovar@pivovardomazlice.cz

sudy
piva_2

Lahvové a PET pivo

Naše nepasterizovaná, nefiltrovaná piva si můžete vychutnat v teple domova ze skleněné láhve 0,75l nebo PET lahvi o objemu 1,5l. Silné speciály jsou k dostání ve třetinkách. Láhve jsou nevratné. Ať Vám naše s láskou vařené pivo chutná!

 Co je aktuálně k mání v našich ledničkách se dozvíte na těchto telefonních číslech: Hvozd – recepce +420 607 142 491, Pivnice (od 14:00) +420 606 044 688. Na 12 kusů lahví je možné si zapůjčit přepravku (záloha 200 Kč). Naše pivo z Domažlic v lahvi může být i pěkným dárkem, který potěší Vaše blízké, přátele, kolegy. Dej Bůh štěstí!