Naše pivo

Veškerá piva jsou k dostání pouze jako nefiltrovaná a nepasterovaná

Two Rivers

legislativní zařazení: světlé plné pivo

pivní styl: American Pale Ale

stupňovitost: 11,7 % EPM

barva: 14 EBC

hořkost: 40 IBU

obsah alkoholu: 4,7 obj. %

složení pitná voda, ječný slad, chmelové produkty

V roce 1945 byly Domažlice osvobozeny pěším plukem americké armády, které velel Matt Konop pocházející z Wisconsinu, kde se na břehu Michiganského jezera nachází malebné městečko Two Rivers – partnerské město Domažlic. Poprvé byl tento ALE uveden do prodeje v květnu 2021 na 76. výročí ukončení 2. svět války. Jedná se o plné pivo zlaté barvy připravené infuzním rmutováním. Do ležáckého tanku se na tzv. „dry hop“ přidávají tři americké chmelové odrůdy – Amarillo, Cascade a Citra. Výsledné aroma tak připomíná tropické ovoce, citrusy a broskve. Je to o příležitostně vyráběný ALE, který je vždy k dostání pouze v omezeném množství.

Kopřivová 12

legislativní zařazení: ochucené pivo

pivní styl: zelené ochucené bylinkové pivo

stupňovitost: 12,6 % EPM

barva: zelená

hořkost: 34 IBU

obsah alkoholu: 4,8 obj. %

složení pitná voda, ječný slad, chmelové produkty, kopřivová báze (extrakt z kopřivové nati, přírodní aroma, přírodní barviva: chlorofyl a kurkumin)

Naše dvanáctka ochucená přírodní kopřivovou bází (čaje, šťávy) vyrobené z mladých kopřiv. Absolutní trhák Velikonoc! Kopřivové aroma skvěle doplňuje jemné chmelové aroma Žateckého poloraného červeňáku svým pepřovým nádechem. Pivu dominuje jeho bylinný charakter zakončení příjemnou peprností. Kopřivová 12 je k dostání pouze období Velikonoc a jara v omezeném množství

Ponocný 13

legislativní zařazení: polotmavé silné pivo

pivní styl: polotmavý ležák

stupňovitost: 13,6 % EPM

barva: 35 EBC

hořkost: 27 IBU

obsah alkoholu: 5,2 obj. %

složení pitná voda, ječný slad, chmelové produkty

Ponocný 13 je příležitostně vyráběné pivo, které je vždy k dostání pouze v omezeném množství, a to kvůli tomu, že ho není možné vyrábět celoročně. Toto pivo se vaří pouze při svítání a jenom při ideální konstelace hvězd, o kterém ví vždy jen sládek Bohoušek. Temně měděné plná třináctka vyniká nasládlou jemně karamelovou chutí a jemným kořeněným aroma po chmelu Mimosa, který byl zaregistrován až v roce 2019.

hIPA

legislativní zařazení: světlé silné pivo

pivní styl: indian pale ale

stupňovitost: 14,5 % EPM

barva: 20 EBC

hořkost: 49 IBU

obsah alkoholu: 6,0 obj. %

složení pitná voda, ječný slad, chmelové produkty

Proč hIPA? Domažlice a přilehlé Chodsko jsou regionem západních Čech, kde se stále dodržuje celá řada lidových tradic, mezi které patří chodský kroj a folklór, zvyky, řemesla a zejména typické nářečí – tzv. „Bulačina“ vyznačující se náslovným h. hIPA je  lehce načervenalé měděné barvy s výraznou hořkostí doplněnými karamelovými tóny sladu RED X. Při výrobě si sládci pivovaru pustí fantazii z otěží a pro každou várku vybírají na studené chmelení nový chmel anebo jejich kombinaci. Věřte, že je z čeho vybírat a v Domažlicích se už objevili např. chmele z Austrálie nebo Nového Zélandu. Jedná se o příležitostně vyráběnou IPU, který je vždy k dostání pouze v omezeném množství.

Domažlický Doppel

legislativní zařazení: silné tmavé pivo

pivní styl: doppel bock

stupňovitost: 18,3 % EPM

barva: 108 EBC

hořkost: 23 IBU

obsah alkoholu: 7,5 obj. %

složení pitná voda, ječný sladpražený pšeniční slad, chmelové produkty

Domažlický Doppel je silné tmavé pivo ideální pivo na chladné zimní večery. V chuti i ve vůni jsou cítit tóny pražené kávy, čokolády a sušeného ovoce. Není to pivo na žízeň, ale k vychutnávání. Není náhodou, že právě tento pivní styl poprvé uvařili paulánští mniši, kteří ho pili v období největšího půstu k zasycení. My ho pro Vás vaříme jednou ročně, a to vždy s předstihem, aby v  tanku leželo minimálně 3 měsíce a bylo přichystáno na Vánoční svátky.

Kam na nás zajít

Samozřejmě do naší pivnice! Pivo si můžete odnést i s sebou ve džbánu, skleněných nebo PET lahvích.

Na čepu jsme nejen doma v Domažlicích, ale i v Bistro Caffé Čerchov na vrcholu nejvyšší hory Českého lesa. V nabídce nás mívají i v první česko – bavorské pivnici v Praze, v pivovarském klubu Benedict (https://pivo-klub.cz/) nebo Klubu malých pivovarů v Plzni.  

Sudové pivo, půjčení výčepu

Naše piva si jednoduše můžete narazit a vychutnat v teple domova z vratného KEG sudu. Standardně vedeme sudy o objemech 30l a 50l, na objednání lze domluvit i 10l nebo 15l.  Na sud počítejte s vratnou zálohou
2000 Kč, splatnou pouze v hotovosti.

Zapůjčujeme též výčepní zařízení s kompresorem.  Pro naše sudy potřebujete plochý naražeč (flach – žehlička – A system). Výčepní zařízení vám v případě potřeby zapůjčíme za cenu 200 Kč na den nebo 400 Kč za víkend. Zde je vratná záloha 3000 Kč.

Objednávky nebo dotazy můžete směřovat sem, popřípadě volejte na telefon Hvozd – recepce +420 607 142 491,
Pivnice (od 14:00) +420 606 044 688 nebo mailujte: pivovar@pivovardomazlice.cz

Lahvové a PET pivo

Naše nepasterizovaná, nefiltrovaná piva si můžete vychutnat v teple domova ze skleněné láhve 0,75l nebo PET lahvi o objemu 1,5l. Silné speciály jsou k dostání ve třetinkách. Láhve jsou nevratné. Ať Vám naše s láskou vařené pivo chutná!

Co je aktuálně k mání v našich ledničkách se dozvíte na telefonním čísle: Pivnice (od 14:00) +420 606 044 688. Na 12 kusů lahví je možné si zapůjčit přepravku (záloha 200 Kč). Naše pivo z Domažlic v lahvi může být i pěkným dárkem, který potěší Vaše blízké, přátele, kolegy. Na zdraví!